Często masz zły humor i nic Ci się nie chce? Jesteś czasem nerwowy i pełen agresji? Zdarza Ci się czuć zmęczenie i brak energii podczas deszczowych dni, zwłaszcza jesienią i zimą?  Nie masz humoru i w sumie to nie wiesz dokładnie dlaczego? Lekarstwem na to może być ŚMIECH!
A do jego wywołania powstały właśnie poniższe bajki.

 

Dzieci przechodzą z płaczu w śmiech i na odwrót cały czas. Dla nich każda minuta to karuzela, często sprzecznych emocji, których muszą się uczyć bez instrukcji obsługi. Spraw, aby w ich życiu więcej było minut przepełnionych śmiechem i szczęściem, a one odpłacą Ci tym, co jest w nich jeszcze najczystsze. Tym co czują najmocniej  – miłością, radością i przywiązaniem. Śmiech jest taką samą emocją jak złość, strach czy ekscytacja. Z tą drobną różnicą, że skakać i turlać się ze śmiechu można bez ograniczeń. Nie ma też ograniczeń wiekowych w tych bajkach. Jak tylko poczujesz przypływ dobrego humoru, czytając te bajki dziecku, nie ograniczaj się i śmiej się do woli. 

Najlepsze bajki na poprawę humoru Twojego dziecka to zbiór zabawnych bajek, opowiadań i wierszyków. To specjalnie wybrane, wyselekcjonowane historyjki, których głównym zadaniem jest wywołanie salw śmiechu, pobudzeniu pozytywnych emocji i poprawa nastroju. Każdy lekarz Ci to powie, że śmiech to zdrowie! Korzystajmy wiec z niego przy każdej nadarzającej się okazji. Szczęścia i radości po prostu nie da się przedawkować.

 

Pup mejks kup
Pup mejks kup

Zabawna rymowanka opowiadająca drogę, jaką jedzenie pokonuje w naszym organizmie. Wierszyk,  w dużym skrócie,  opisuje nasz układ trawienny, a dodatkowo uczy dziecko kilku niezbędnych angielskich słówek.

 

Gburowata ropucha
Gburowata ropucha

 Krótkie opowiadanie o starej, nie uprzejmej żabie. Historia pokazuje,  że nie opłaca się być gburem dla przyjaciół, bo każdy czasem potrzebuje pomocy innych.

 

Tęczowa zebra
Tęczowa zebra

Zabawne opowiadanie dla dzieci o Zebrze, która chciała byś kimś innym. W tym celu,  dała sobie pofarbować futro, ale nie skończyło się to dla niej najlepiej.

 

Zatwardziały Król Leon
Zatwardziały Król Leon

Zabawny wierszyk o tym,  gdzie królowie chadzają piechotą bez korony. Przecież królowie to też ludzie. Mają swoje potrzeby oraz problemy. I czasem w ich rozwiązaniu, pomagają im mali, mądrzy chłopcy, których pomysły okazują się być  skuteczniejsze od najznamienitszych, królewskich doradców.