Kategorie bajek

Bajkowe kategorie

Wierszykowe Pomagajki

Wierszykowe Pomagajki to seria rymowanek terapeutycznych. Znajdziesz tu połączenie poradnika dla dzieci i ich opiekunów z elementami żartu, zabawy oraz bajkoterapii.

Wierszykowe Pomagajki to seria krótkich, różnorodnych wierszyków dla dzieci, które mają pomóc w rozwiązywaniu dziecięcych wyzwań, stawianych przez życie. Znajdziesz się tu wierszyki mówiące o potrzebie jedzenia warzyw i owoców, o skutkach lenistwa, o wyśmiewaniu wśród rówieśników i wiele innych.

Wierszyki tu zwarte są częścią popularnej i wysoko ocenianiej wśród rodziców, pedagogów oraz psychologów dziecięcych książki Wierszykowe Pomagajki – Wierszykowa Mama dostępnej TUTAJ


Fryderyku, a cemu…?

Naukowiec Fryderyk to niezwykle inteligentna surykatka. Pracuje on w zaawansowanym laboratorium. Raz na tydzień, odpowiada na najbardziej niezwykłe i często bardzo zawiłe dziecięce pytania.
Twoje dziecko zadało Ci jakieś pytanie i nie wiedziałeś/aś co odpowiedzieć? Pisz śmiało. Fryderyk znajdzie odpowiedzi na najbardziej skomplikowane lub nietypowe pytania.


Audiobooki dla dzieci

Audiobooki. Książki do słuchania lub słuchowiska. Znajdziesz tutaj bajki, które można przeczytać na stronie Bajkowego Taty (niektóre czekają jeszcze na montaż). Autor nagrywa je, czyta i składa w jedną całość osobiście. Wszystkie pliki, dla Twojej wygody, przygotowywane są w najbardziej popularnym formacie mp3. Audiobooków dla dzieci, na własny użytek, można za darmo słuchać i ściągać na komputer, telefon czy tablet bez ograniczeń.


Bajki motywacyjne

Bajki motywacyjne. Opowiadania dodające odwagi. Wierszyki zachęcające do poprawnych zachowań. W tej kategorii bajek, bohaterowie będą przeżywać zwykłe, codzienne dylematy i sytuacje. Nie będą mieli ochoty na rożne domowe czynności, mycie się czy naukę. Dzięki zastosowaniu odpowiednich słów i sytuacji, bajki te, zmotywują Twoje dziecko do lepszych zachowań i uwierzenia we własne siły.


Bajki indywidualne na zamówienie

Bajki pisane na indywidualne zamówienie. Opowiadania i wierszyki tworzone są po to, aby motywować dziecko do działania, rozwijać w nim siłę woli i pewność siebie. Takie dostosowane bajki przyczyniają się do rozwiązywania problemów wychowawczych, z jakim w danej chwili zmagają się rodzice i samo dziecko. Tworzę również rymowanki, które bawią i do tego przekazują dziecku przykłady odpowiedniego postępowania.


Krótkie bajki dla dzieci

Bajki dla dzieci o przeróżnej tematyce – o marzeniach, o emocjach, o tęczowych zebrach, o latających naleśnikach, opowiadania motywacyjne oraz wiele innych –  których przeczytanie powinno zająć mniej więcej trzydzieści minut. Idealne bajki do czytania przed snem.

 


Długie bajki dla dzieci

Bajki dla dzieci. Opowiadania przygodowe, pełne wrażeń i emocji. Zagadkowe, detektywistyczne historie pobudzające wyobraźnie. Bajki z przesłaniem i morałem. Mini powieści zapadające w pamięć i zapierające dech w piersi. Przeczytanie jednego opowiadania zajmuje zwykle około godziny. Opowiadania podzielone są na łatwe do odnalezienia rozdziały.


Wierszyki do nauki angielskiego

Najszybszym i najbardziej skutecznym sposobem nauki języka obcego, zwłaszcza wśród małych dzieci, jest słuchanie. Im więcej tym lepiej. Seria krótkich wierszyków polsko-angielskich czytanych w formie zabawy, pozwoli oswoić się dziecku z nowymi słówkami, a powtórzenia samych słówek wytworzą większą pewność siebie w późniejszej komunikacji.


Bajki na Boże Narodzenie

Bajki na boże narodzenie to opowiadania nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. Znajdziesz tu opowiadania, rymowanki i historie związane z Panem Jezusem, Gwiazdorem, Świętym Mikołajem, reniferami oraz całą magią tych zimowych, pięknych Świąt. W tej kategorii sanie latają, renifery rozmawiają, elfy parzą pyszną, gorącą czekoladę a Pani Mikołajowa przygotowuje wspaniałe, aromatyczne obiady.


Ukryte talenty – twórczość czytelników

Drzemie w Tobie ukryty talent? Piszesz w domowym zaciszu bajki, wierszyki albo opowiadania dla dziecka? Chcesz pokazać komuś swoją twórczość, ale nie masz czasu na zakładanie całego bloga? Daj się poznać! Wyślij do mnie swoją bajkę czy wierszyk na info@bajkowytata.com a jest duża szansa, że niedługo zobaczysz swoją bajkę w tej właśnie kategorii.


Youtube – audiobooki dla dzieci z tłumaczeniem na język migowy

Na tym kanale czytam własne bajki z tłumaczeniem na język migowy. Audiobooki i wersje tylko do czytania znajdziesz na blogu w zakładce Kategorie bajek.  Tłumaczenie na język migowy zapewnia Pani Migała (www.panimigala.eu)