boże narodzenie

Boże Narodzenie – Bajki, wierszyki i życzenia

Bajki, wierszyki i opowiadania o Bożym Narodzeniu. Znajdziesz tu bajki o Mikołaju, reniferach czy elfach. Jak również wierszyki, które mogą być wysyłane jako życzenia świąteczne.

 

 

 

[divider unique_id=”ffdcac860f44f8afed9fe450ee546642″ type=”fw-line-solid” line_thickness=”” divider_size=”{‹²›size‹²›:‹²›space-md‹²›,‹²›custom‹²›:{‹²›margin_top‹²›:‹²›‹²›,‹²›margin_bottom‹²›:‹²›‹²›}}” width=”{‹²›selected‹²›:‹²›100‹²›,‹²›custom‹²›:{‹²›custom_width‹²›:‹²›‹²›}}” alignment=”fw-divider-align-left” bg_color=”{‹²›color‹²›:‹²›‹²›,‹²›id‹²›:‹²›fw-custom‹²›}” special_divider=”{‹²›selected_value‹²›:‹²›none‹²›,‹²›text‹²›:{‹²›title_advanced_styling‹²›:{‹²›text‹²›:{‹²›google_font‹²›:true,‹²›subset‹²›:‹²›latin‹²›,‹²›variation‹²›:‹²›regular‹²›,‹²›family‹²›:‹²›Arbutus Slab‹²›,‹²›style‹²›:false,‹²›weight‹²›:false,‹²›size‹²›:‹²›18‹²›,‹²›line-height‹²›:‹²›28‹²›,‹²›letter-spacing‹²›:‹²›0‹²›,‹²›color-palette‹²›:{‹²›id‹²›:‹²›fw-custom‹²›,‹²›color‹²›:‹²›‹²›},‹²›is_saved‹²›:false}},‹²›title_text‹²›:‹²›‹²›,‹²›show_bg‹²›:‹²›no‹²›,‹²›position‹²›:‹²›‹²›},‹²›icon‹²›:{‹²›icon_class‹²›:‹²›‹²›,‹²›icon_size‹²›:‹²›12‹²›,‹²›color‹²›:{‹²›color‹²›:‹²›‹²›,‹²›id‹²›:‹²›fw-custom‹²›},‹²›show_bg‹²›:‹²›no‹²›,‹²›position‹²›:‹²›‹²›},‹²›custom‹²›:{‹²›upload_icon‹²›:‹²›‹²›,‹²›icon_size‹²›:‹²›12‹²›,‹²›show_bg‹²›:‹²›no‹²›,‹²›position‹²›:‹²›‹²›}}” link_id=”” animation_group=”{‹²›selected‹²›:‹²›no‹²›,‹²›yes‹²›:{‹²›animation‹²›:{‹²›animation‹²›:‹²›fadeInUp‹²›,‹²›delay‹²›:‹²›200‹²›}}}” responsive=”{‹²›desktop_display‹²›:{‹²›selected‹²›:‹²›yes‹²›},‹²›tablet_landscape_display‹²›:{‹²›selected‹²›:‹²›yes‹²›},‹²›tablet_display‹²›:{‹²›selected‹²›:‹²›yes‹²›},‹²›smartphone_display‹²›:{‹²›selected‹²›:‹²›yes‹²›}}” class=”” __fw_editor_shortcodes_id=”08d40533d6efc5e9346179741a9f9947″ _array_keys=”{‹²›divider_size‹²›:‹²›divider_size‹²›,‹²›width‹²›:‹²›width‹²›,‹²›bg_color‹²›:‹²›bg_color‹²›,‹²›special_divider‹²›:‹²›special_divider‹²›,‹²›animation_group‹²›:‹²›animation_group‹²›,‹²›responsive‹²›:‹²›responsive‹²›}” _fw_coder=”aggressive”][/divider] 

 

 

Młody Święty Mikołaj – historia prawdziwa

 

Młody Święty Mikołaj – historia prawdziwa

Bajka o Świętym Mikołaju. Nie będzie tu jednak za dużo magicznych stworzeń, ani opisu bieguna. To opowiadanie opowiada historię Mikołaja gdy jeszcze nie był świętym i nie mieszkał na biegunie. Mikołaj też był kiedyś taki jak my i też był dzieckiem. Jak myślisz do kogo mały Mikołaj wysyłał listy na Boże Narodzenie?

 

 

Zagubione sanie Mikołaja

 

Zagubione sanie Mikołaja

Gdzie Mikołaj zgubił sanie? Co wtedy robił Rudolf? Do czego służą tajemne, podziemne korytarze na biegunie? Komu uda się odnaleźć magiczny pojazd chwilę przed Mikołajkami? Kto wejdzie w skład ekipy poszukiwawczej? Czy Święta zostaną w tym roku odwołane? Sprawdź koniecznie w tej bajce. 

 

 

List do Świętego Mikołaja
List do Świętego Mikołaja

Chcesz wiedzieć jak Mikołaj spędza swój dzień? Ciekaw jesteś co przygotowała w tym roku Pani Mikołajowa? I gdzie w ogóle trafiają nasze listy z życzeniami? I co z tym wszystkim ma do czynienia kot w tarej kamienicy? Odpowiedzi znajdziesz w tym opowiadaniu.

 

 

BOŻE NARODZENIE

 

BOŻE NARODZENIE

Drukowane litery to zabieg celowy. Dlaczego? Dowiesz się jak przejdziesz dalej. Znajdziesz tu krótkie wierszyki o Bożym Narodzeniu. Twój wierszyk również może się tu znaleźć. Napisz do mnie po więcej szczegółów lub wejdź na moją Fejsbukową stronę. 

 

 

Fryderyku, a cemu obchodzimy Boże Narodzenie?
Fryderyku, a cemu obchodzimy Boże Narodzenie?

Czy wiesz od kiedy obchodzimy Boże Narodzenie? Czy Jezus na pewno urodził się 25 grudnia? Wierszyk dla dzieci opowiadający historię Bożego Narodzenia w przyjaznej dziecku formie. Rymowanka ta jest dobrym źródłem wiedzy, ale możecie również zadawać sobie pytania, czytając poszczególne wersy.