Wózek 3 w 1 jaki wybrać

 

Pierwszy wózek dla dziecka
Trochę czasu już minęło, odkąd szukałem czterech kółek dla naszego pierworodnego.

Pamiętam jednak, że wybór nie był prosty. Pierwszego wózka 10 lat temu szukaliśmy dłużej niż pierwszego samochodu.
Oczywiście istniał już wtedy Internet, było Allegro i różne sklepy Internetowe. Wyobraź sobie jednak, że szukasz dla siebie pojazdu, który ma Cię chronić od słońca, deszczu, wiatru, w którym spędzisz wiele miesięcy swojego życia, będziesz przemierzać często nierówne, kamieniste drogi. Pojazd musi być jednocześnie lekki i stabilny, a do tego łatwy w składaniu, przenoszeniu, wjeżdżaniu na różne rampy, do sklepu a do tego najlepiej jakby miał części, które w prosty sposób dopasujesz do siedzenia w samochodzie. Trudna sprawa prawda? Wózka szukaliśmy około 6 miesięcy przed narodzinami dziecka

Zdecydowaliśmy się ostatecznie na wózek 3w1
Dlaczego? Już tłumaczę.

Wyobraź sobie, że szukasz oferty na wakacje. Możesz albo wszystko załatwić samodzielnie. Pokój w hotelu, przeloty, transfery ubezpieczenie, jedzenie itp. Dla mnie jest to frajda i uwielbiam planować od czasu do czasu takie wakacje. Jednak w przypadku, gdy wybierzesz się do biura podróży i skorzystasz z oferty All Inclusive, masz większość problemów z głowy, oszczędzasz czas, nerwy i możesz cieszyć się wypoczynkiem.

Wózki dziecięce 3w1 w sklepie Bobowózki są taką opcją All Inclusive właśnie. Taki wózek to opcja na lata. Dziecko po narodzinach zacznie swoje podróże w gondoli, potem przesiądzie się na spacerówkę, a do tego będzie można w prosty i szybki sposób skorzystać z fotelika samochodowego, gdy musisz z dzieckiem wyskoczyć na szybkie zakupy czy kiedy nie masz akurat w bagażniku miejsca na gondolę.

Oczywiście życie nie jest tylko usłane różami.

Wózek 3w1 ma też swoje wady

Takie wózki mimo swoich funkcjonalności, ciężko wnosi się z dzieckiem i zakupami na 3 piętro bez windy. Wiem to, z doświadczenia. Z drugiej strony waga takiego sprzętu musi być odpowiednia, aby wózek był stabilny. Teraz większość nowych bloków posiada windy, co bardzo ułatwia sprawę. Ja niestety nie miałem tak dobrze i wózek w większości przypadków zostawał w samochodzie. Oczywiście dziecko zabierałem na górę ?.

Na co zwrócić uwagę kupując wózek 3w1

Wózek możesz już kupić za 1200 zł. Cena to nie wszystko. Nie mówię tutaj, że najtańsze czy najdroższe wózki są najlepsze. Twój budżet oczywiście ma znaczenie. Zwróć jednak uwagę na kilka rzeczy, zanim podejmiesz decyzję:

1. Całkowita waga wózka – to istotne, gdy musisz go często składać czy przenosić.
2. Rozmiary wózka – naszym pierwszym samochodem był mały sedan i niestety źle zmierzyłem. Zaraz po kupnie wózka przyszedł czas na zmianę samochodu ?
3. Regulowana rączka – pomyśl, kto najczęściej będzie jeździł wózkiem (poza Twoim bobasem oczywiście). W naszym wózku rączka była regulowana w jednej płaszczyźnie. Gdy na spacer z dzieckiem chodziła żona, było jej bardzo wygodnie. Gdy ja to robiłem (mam 192 cm wzrostu), mimo regulacji góra/dół zahaczałem nogami o tylne koła i musiałem się garbić, co wywoływało ból pleców po dłuższym użytkowaniu.
4. Gwarancja – przeczytaj/zapytaj, co dokładnie obejmuje gwarancja i na jaki jest okres. Minimalna powinna być na rok, ale zdarza się, że niektórzy producenci wydłużają ją do 24 miesięcy lub więcej.
5. Akcesoria dodatkowe – wózek to nie wszystko. Gdy wychodzisz z małym dzieckiem na dłużej, będziesz potrzebować pieluch, kremów, jedzenia, picia, kocyka, rzeczy na zmianę, jakiejś ochrony przed deszczem czy wiatrem itp. itd. Zapytaj sprzedawcę, co jest w zestawie, a co ewentualnie można później dokupić. My wybraliśmy wózek 3w1, który dodatkowo miał bardzo pojemną torbę, folię chroniącą przed deszczem na gondolę i parasolkę, której używaliśmy, gdy było mocne słońce.
6. Koła – polecam pompowane. Trwalsze, cichsze i gdy spuścisz trochę powietrza, o wiele lepiej sprawdzają się na piasku np. na plaży.

To chyba tyle. Przed zakupem przez Internet możesz pochodzić po sklepach i sprawdzić na żywo, jak sprawdzają się różne modele. My tak zrobiliśmy, a potem zamówiliśmy wybrany model przez Internet, ponieważ cena była bardziej atrakcyjna.
Pamiętaj, że dziecko spędzi w tym wózku minimum rok, a naszym przypadku nawet 3 lata. Dlatego nie sugeruj się tylko ceną. Sprawdź w powyższych punktach, co dla Ciebie jest najważniejsze. Powodzenia ?