Tekturowe domki dla dzieci

Tekturowe domki dla dzieci – rozwój wyobraźni i kreatywności Twojego dziecka

Tekturowe domki dla dzieci — rozwój wyobraźni i kreatywności Twojego dziecka

Tekturowe domki dla dzieci

Wyobraźnia to nasza zdolność do intelektualnego wytwarzania obrazów, idei, myśli, a nawet uczuć, które nie są dostępne dla naszych zmysłów, natomiast kreatywność jest procesem pozwalającym przekształcić naszą wyobraźnię w rzeczywistość. Obie te cechy są dziś niezwykle pożądane w dorosłym życiu, ponieważ człowiek kreatywny to człowiek myślący z wyprzedzeniem, wychodzący poza schematy i utarte konwencje. Jak rozwinąć kreatywność i wyobraźnię u dziecka? Naturalnie, poprzez zabawę!

Tekturowe domki dla dzieci

 Stabilizacja i nowe wyzwania

W prawidłowym rozwoju dziecka niezwykle potrzebne jest pojawianie się w jego otoczeniu zarówno sytuacji stałych, znanych i codziennych, które dadzą mu poczucie stabilizacji oraz bezpieczeństwa, jak i zdarzeń pobudzających jego wyobraźnię oraz twórcze myślenie. To właśnie te dwie cechy mają fundamentalne znaczenie dla zdolności uczenia się oraz kształtowania inteligencji u dziecka.

Tekturowe domki 3D, aby puścić wodze fantazji

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=Hp0aWGwZRy8[/embedyt]

Domki do składania i kolorowania  stanowią doskonały, kreatywny i twórczy sposób stymulacji prawej „artystycznej” półkuli mózgu dziecka, odpowiedzialnej za jego intuicję, wyobrażenia, pomysłowość i inwencję. Tego typu domki to kilkuetapowa zabawa, pozwalająca w pierwszej kolejności na złożenie z odpowiednio przygotowanych elementów 3D okazałej budowli, a następnie jej pokolorowanie według własnego uznania za pomocą kredek dołączonych do zestawu.

Tekturowe domki w formie puzzli to proste w złożeniu, a przy tym dające mnóstwo frajdy zestawy, które można składać posiłkując się zarówno ilustrowaną instrukcją, jak i własną inwencją i wyobrażeniem. Dzięki temu domki do składania i kolorowania to świetna zabawa również dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać.

Tekturowe domki dla dzieci

 

Domki do składania i kolorowania w normalnym rozwoju dziecka

Tekturowe domki w formie posterunku policji, straży pożarnej, luksusowej willi, zimowej chatki czy też zamku księżniczki to wyjątkowe połączenie elementów kilku zabawek, co pozwala na rozwijanie u dziecka różnych umiejętności umysłowych oraz zdolności manualnych. Taka zabawa tworzy wokół dziecka kreatywne środowisko, które ma znaczenie praktycznie dla każdego aspektu normalnego jego rozwoju. Badania pokazały, że im zasobniejsza jest wyobraźnia malucha, tym bogatsze jest jego myślenie, a także większa oryginalność, spontaniczność, obfitsze słownictwo oraz większa elastyczność w radzeniu sobie z nowymi sytuacjami w późniejszym życiu.

Tekturowe domki dla dzieci