superbohater

Superbohater z ulubionej bajki – jak go mieć na własność?

superbohater

 

Kto był Twoim superbohaterem z dzieciństwa?
Ile kosztowało Cię zdobycie jego pierwszej figurki czy maskotki?
Kto jest teraz bajkowym autorytetem Twojego dziecka?
Dowiedz się więcej skąd pochodzą superbohaterowie i jak można mieć każdego z nich we własnym domu „na własność.”
Od setek lat ludzie próbują zwiększać swoje możliwości. Chcemy być szybsi, silniejsi, bardziej odporni i latać jak ptaki. Niektóre osoby mają bardziej rozwinięte zdolności od urodzenia, inne umieją korzystać z dobrodziejstw wiedzy i nauki lub większość życia trenują wybraną umiejętność, aby stać się w niej mistrzem.

Daleko nam jednak jeszcze do zdolności superbohaterów z filmów czy bajek.

W zamierzchłych czasach, gdy dostęp do wiedzy był ograniczony, a opowieści były przekazywane z ust do ust, ich treść i przesłanie często ulegały zmianie.

Tak też powstały mity, legendy i historie ludzi, którzy zdobyli magiczną wiedzę, umiejętności przekraczające zdolności zwykłego człowieka lub urodzili się już ze skrzydłami, skrzelami czy zdolnościami do lewitacji.

Inne opowieści opowiadają też o czarodziejskich przedmiotach i artefaktach, które dawały ich właścicielom nadprzyrodzoną moc.

Tak było kiedyś. Wieść, zmieniana z każdym pokoleniem, rozchodziła się między iskrami ognisk i światłem świec. Teraz z tych wszystkich opowiadań powstały bajki dla dzieci, seriale animowane i filmy fabularne.

Ja się wychowywałem na superbohaterach takich jak Hi-Man, Żółwie Ninja, Maska, Robo Cop, Flash, Batman czy Superman.

Chciałem być super szybki, zwinny czy niezniszczalny. Jeśli tego nie mogłem osiągnąć, marzyłem, aby chociaż mieć figurkę takiego bohatera.

Nie dość, że takie figurki były wtedy bardzo drogie, to do tego trudno dostępne. Do dzisiaj pamiętam, jak na siódme urodziny dostałem plastikową figurkę Hi-Mana i nie rozstawałem się z nią na krok przez cały następny rok.

Obecnie superbohaterowie się zmienili. Starzy dostali drugie, nowocześniejsze życie. Nowi tworzą kolejne fantastyczne światy, walczą z innymi czarnymi charakterami i zyskują następnych młodocianych fanów.

Dostęp do figurek czy maskotek jest teraz też o wiele łatwiejszy. Dzisiaj superbohatera z ulubionej bajki można już mieć „na własność” bez żadnego problemu. 

Znalazłem ostatnio sklep wiklim.pl, który oferuje bogaty wybór maskotek i figurek kolekcjonerskich najbardziej znanych postaci z najnowszych bajek czy seriali animowanych.

Jeśli więc Twoje dziecko jest fanem serii Marvella, Dragon Ball, Pokemon, Fortnite’a czy Atomówek znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz.

Wikipedia podaje, że superbohater to „fikcyjny bohater filmów, książek lub komiksów zwalczający szeroko pojęte zło (najczęściej przestępczość)”.

Ja uważam, że to ktoś więcej.

Superbohater to niezapomniany czas z dzieciństwa, wspomnienia, pragnienia i marzenia, które zostają na lata. To dążenie do bycia lepszym i czynienia dobra w otaczającym nas świecie. To autorytet, który wskazuje drogę dojrzewającemu, młodemu człowiekowi.

Sprawdzajmy więc, jakim superbohaterem interesuje się nasza latorośl. Nie ograniczajmy jego fascynacji, ale pomóżmy mu rozwijać cechy, które on sam uważa za wartościowe w swoim bajkowym autorytecie.

Bądźmy też sami superbohaterami dla naszych dzieci, aby przede wszystkim od nas mogły czerpać super moce i super przykłady super zachowań.

Pochwal się w komentarzu, jaki był Twój ulubiony superbohater z dzieciństwa, a kim teraz interesuje się Twoje dziecko.