Pomysły na prezent dla młodego ojca

Pomysły na prezent dla młodego ojca

prezent ojciec pomysł

Rodzicielstwo jest niełatwym wyzwaniem. Rozpoczynając swoją przygodę, możemy czuć się niepewnie – szczególnie jeśli na świat przychodzi nasze pierwsze dziecko. Zaczynamy kwestionować każdy wybór, a w naszej głowie pojawiają się pytania, o których wcześniej nawet nie zdążyliśmy pomyśleć. Stres staje się nieodłącznym przyjacielem młodego rodzica, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka. To poważny krok na drodze życiowej zarówno dla mamy, jak i taty.

Jako bliskie osoby młodych rodziców obserwujemy ich starania o jak najlepszą opiekę nad swoim nowo narodzonym dzieckiem i zwyczajnie chcemy im przy tym pomóc. Podzielenie się swoim doświadczeniem, spędzenie czasu z noworodkiem czy drobne gesty w postaci prezentów umilających ten okres stają się naszymi głównymi narzędziami wspomagania młodych rodziców.

Głównie skupiamy się na pieluchach, chusteczkach i dziesiątkach ubranek dla dziecka. Ale co wybrać dla jego rodziców? Choć z reguły nietrudno przychodzą nam pomysły w kwestii, co można kupić matce dziecka, prezent dla młodego ojca może być większym wyzwaniem. W naszym materiale znajdziesz przykładowe produkty na prezent dla młodego taty, którymi śmiało możesz się zainspirować i sprawić mu przy tym radość.

1. Kubek termiczny

Pierwsze nieprzespane noce ze swoim dzieckiem i długie godziny kołysania go w ramionach, a popołudniem już czeka na nas spacer. Ratunkiem w takiej sytuacji będzie kubek termiczny, który pomieści sporą ilość kawy. Taka duża dawka płynnej energii z pewnością przyda się młodemu rodzicowi.

Podwójnie izolowane ścianki potrafią utrzymać ciepło do nawet 6 godzin. Tata będzie mógł spokojnie spacerować np. po pobliskim parku ze swoim gorącym napojem i nie zatrzymywać się nawet na chwilę, ryzykując obudzeniem dziecka. Szczelność kubka termicznego to podstawa komfortowego użytkowania, dlatego warto to sprawdzić przed zakupem – najlepiej w opiniach osób, które miały już styczność z tym produktem. Ważna będzie także możliwość obsługi kubka jedną ręką, kiedy nie możemy sobie pozwolić na puszczenie wózka lub zatrzymanie się.

2. Golarka elektryczna – dobry prezent dla mężczyzny

Po narodzinach dziecka cała nasza uwaga skupia się na właściwej opiece i pogodzeniu z nią swoich codziennych obowiązków. Dbanie o siebie spada często na drugie czy nawet trzecie miejsce, dlatego że zwyczajnie brakuje nam na to czasu. Jednak zdarzają się krótkie momenty, które chcemy wykorzystać, żeby nie zwariować. Dla mężczyzn podstawą pielęgnacji będzie błyskawiczne usunięcie lub przystrzyżenie zarostu. Skuteczna golarka elektryczna pomoże młodemu tacie zaoszczędzić sporo czasu, a taka krótka chwila przeznaczona wyłącznie dla siebie może okazać się dla niego zbawieniem.

Szybszym sposobem będzie golenie na sucho, dlatego ważne jest, aby golarka zrobiła to w jak najdokładniejszy i bezbolesny sposób – odejmie to młodemu rodzicowi zbędnych problemów. Inną możliwością, która pomoże zaoszczędzić czas, będzie zabranie golarki pod prysznic. Wodoodporność okaże się tutaj kluczowa, dzięki temu skutecznie usunie włosy bez ryzyka popsucia urządzenia w pobliżu strumienia wody. Wskaźnik naładowania baterii oraz możliwość szybkiego ładowania to równie ważne funkcje takiego sprzętu, warto więc zwrócić na to uwagę podczas naszego wyboru.

3. Audiobook

W tym stresującym okresie zdecydowanie brakuje nam czasu na rozrywkę. Często możemy nawet zapomnieć o naszej ulubionej aktywności czy formie odpoczynku. Jednak nie musimy całkowicie rezygnować z drobnych przyjemności, ponieważ istnieją rozwiązania, z których możemy korzystać nawet podczas opieki nad dzieckiem. Czas młodemu ojcu może umilić wybrany przez nas audiobook, dzięki któremu rodzic będzie mógł, choć na chwilę odpłynąć myślami bez spuszczania swojego dziecka z oczu.

Istnieje szeroki wybór audiobooków – większość książek jest dostępnych w takiej formie. Możesz więc wybierać dowolnie wśród różnych kategorii, tytułów i autorów. Taką formę relaksu szczególnie docenią osoby, które czytują książki, jednak w tym okresie brakuje im na to czasu. Ale to również prezent dla mężczyzny, który jest ciekawą alternatywą dla panów, którzy wcześniej nie mieli okazji skorzystać z takiej formy rozrywki. Warto zastanowić się nad zakupem całego zestawu audiobooków, ponieważ mogą one okazać się przydatne.

4. Niania elektroniczna

Gdy już uda nam się uśpić nasze dziecko, na głowie wciąż pozostają obowiązki domowe lub te związane z pracą. Możemy także przeznaczyć tę chwilę na odpoczynek. Często jednak młodzi rodzice boją się zostawić swoją pociechę bez ich stałej opieki, mimo że będą znajdować się w pokoju tuż obok. W takim wypadku świetnie sprawdzi się elektroniczna niania, która pomoże monitorować sytuację i w razie potrzeby da znać np. o obudzeniu się dziecka.

Nianie elektroniczne mogą posiadać wiele funkcji, które zapewnią młodemu ojcu oraz dziecku poczucie bezpieczeństwa w każdym momencie. Szczególnie ważny będzie zasięg działania urządzenia, dzięki któremu będzie można swobodnie poruszać się nawet po najbardziej przestronnym mieszkaniu czy domu. Kluczowa dla większości może okazać się funkcja monitorowania dziecka za pomocą wbudowanej kamerki. Dodatkowo elektroniczne nianie mogą posiadać także możliwość zdalnego włączenia kołysanki w pokoju dziecka, a nawet termometr czy wskaźnik poziomu głośności. Taki prezent dla mężczyzny pomoże ukoić jego nerwy i zapewni komfortową opiekę nad dzieckiem o każdej porze dnia i nocy.