Polly parrot picks a pirate - Baobook.pl

Polly parrot picks a pirate – P. Bently, P. Dann [recenzja]

Polly parrot picks a pirate – P. Bently, P. Dann
Wydawnictwo – MACMILLAN
Ksigarnia – BAOBOOK

Polly parrot picks a pirate - Baobook.pl

Założyłem kilka tygodni temu profil na Instagramie. Polecali mi to już od dawna znajomi z blogosfery. Nie widziałem w tym większego sensu, ponieważ nie mam 'parcia na szkło’. Przede wszystkim piszę, a przecież Instagram to same zdjęcia. Jakie było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłem ile możliwości ma ta aplikacja. Nie reklamuję tu jednak Instagrama. Dzięki niemu jednak trafiłem do księgarni Baobook.pl. Dzięki ich uprzejmości mam teraz zaszczyt zaprezentować jedną z książek, które od nich otrzymałem.

Polly Parrot…to książka wydawnictwa Macmillan. Autorzy to P. Dann – ilustratorka i autorka znana między innymi z serii książek The Secret Fairy, oraz P. Bently – pisarz i autor wielu kolorowych książek dla dzieci.  Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samych autorach, kliknijcie w ich nazwiska a przeniesiecie się wprost na ich strony. Książki tych autorów oraz inne z wydawnictwa Macmillan są bardzo popularne w Anglii i szkole, do której uczęszcza mój 6-letni syn. Uwielbiamy je. Dzięki księgarni Babobook można je już kupić również w Polsce.

Polly parrot… to zabawna, rymowana historyjka o pewnej wytrwałej papudze. Znudziło ją siedzenie ciągle na tym samym drzewie i pewnego dnia postanowiła wybrać się w podróż. Podróż nie byle jaką. Niebezpieczną i pełną zabawnych niespodzianek. Postanowiła poszukać dla siebie pirata. Nie było to jednak takie proste. Jeden był zbyt strachliwy, inny zbyt ślamazarny. Papuga nie poddawał się jednak i szukała dalej. Jeszcze kolejny pirat dłubał ciągle w nosie, a następnemu tak śmierdziały stopy, że nie dało się z nim długo wytrzymać.  Pewnego dnia, po długich poszukiwaniach już miała zrezygnować, aż tu nagle…. Zaskakujące zakończenie poznacie już z samej książki.

Polly parrot picks a pirate - Baobook.pl

W moim domu wszyscy mężczyźni uwielbiają historie o piratach. Nikogo oczywiście nie zmuszam, żeby poznawali te historie. Mogę tylko zachęcić informacją z własnych obserwacji, że większość, jak nie wszystkie, historii, które już czytaliśmy o piratach, pobudza dziecięcą wyobraźnię i chęć odkrywania nowych miejsc. Dzięki nim dziecko uczy się, co to jest odwaga, honor czy praca zespołowa. Zdarzają się czasem historie brutalne i nienadające się na książkę dla dzieci. Jednak od tego jesteśmy my, rodzice, aby zrobić wstępną selekcję.  Polly parrot… to pozycja tylko jedna z wielu w szerokim wachlarzu książek anglojęzycznych dla dzieci jakie oferuje księgarnia internetowa Baobook

Książka jest po angielsku. Świetnie nadaj się do ćwiczenia języka w pierwszych etapach nauki. Jest w miękkiej oprawie i przyzwoitym rozmiarze, za co zawsze daje dużego plusa, ponieważ idealnie nadaje się do zabrania w podróże małe i duże. Cena za tak kolorową oprawę graficzną i zabawne momenty bardzo przyzwoita. Zawsze lubię się do czegoś przyczepić, ale niestety. Znów nie mam do czego 😉

Kolejne recenzje książkę z tej księgarni pojawią się za kilka dni.

Dajcie znać, jakie są Wasze ulubione książki po angielsku. Z przyjemnością przeczytamy 🙂


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *