Jak ubrać dziecko ze stylem?

Jak ubrać dziecko ze stylem?

Jak ubrać dziecko ze stylem?

Wielu rodzicom uważa, że doskonale wie, jak ubrać swoją pociechę. Pytanie tylko, czy nasz styl, musi się pokrywać z tym, co akurat nasze dziecko chciałoby na siebie założyć? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym poruszymy temat dziecięcej mody i stylu.

Jako ludzie przechodzimy różne etapy naszego rozwoju. Jeśli odpowiednio zatroszczymy się o samych siebie, rozwój z powodzeniem może przebiegać przez całe nasze życie. Niemniej jednak największe, najbardziej spektakularne zmiany zachodzą w nas, gdy jesteśmy jeszcze dziećmi, nastolatkami, lub młodymi dorosłymi. W tym okresie budują się złożone procesy poznawcze oraz to, w jaki sposób jesteśmy interpretować rozmaite bodźce.

Czy styl to okazja do budowania osobowości dziecka?

Istnieje wiele teorii, w jaki sposób powinniśmy wychowywać nasze dzieci. Szczególnie w tym wczesnym okresie jego dorastania. Prawdopodobnie jeszcze przez bardzo długi czas nie poznamy jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Możliwe, że nigdy nie powinno być odpowiedzi, która zbiorczo traktowała wszystkie młode istoty. Czas, w którym tworzy doskonale toczące się trybiki w machinie społecznej poprawności, powoli mijają. Zadbaj więc o indywidualność Twojej pociechy! Jedna z myśli filozoficznych zakłada, żeby pozostawiać swoje dziecko w jak najmniejszej ingerencji wynikającej z norm i zasad cywilizacji. Dziecko w tych latach jest niezwykle delikatnymtworem, przez co bardzo łatwo możemy złamać jego wyjątkowość i siłę do działania. Porównywane do delikatnej roślinki, która nie powinna byś tak wcześnie kształtowana.

Która droga jest właściwa?

Identyczna sytuacja zachodzi w kwestii mody dziecięcej. Można do niej podejść na kilka sposobów. Ciężko powiedzieć które rozwiązanie będzie najlepsze, ale trzeba mieć koniecznie w pamięci o kierunkach, które poniżej podamy:

• Pozwól dziecku na pełną swobodę
• Ubierz je według swojego stylu
• Ubierz je tak aby było mu wygodnie i ciepło

Oczywiście powyższe rozwiązania mogą w jakimś stopniu, a nawet powinny się ze sobą przeplatać, chociaż w kontekście pobudzania dziecięcej kreatywności i nietłamszenia jego wrodzonej kreatywności powinniśmy pozwolić mu naprawdę na wiele.

Nie ograniczaj swojego dziecka.

Jeśli Twoja ukochana córeczka ma ochotę założyć skrzydełka wróżki, gdy idziecie po zakupy do okolicznego hipermarketu, to pozwól jej na to! Jeśli Syn postanowił być przez najbliższy tydzień buntowniczym piratem w obfitym kapeluszu – niech tak pójdzie do szkoły. Czas, w którym będą musieli przestrzegać ściśle dress code’u w pracy biurowej jeszcze przed nimi, a tymczasem nie odbierajmy im tego, czego my nie zawsze możemy zakosztować. Jeśli jednak Twój ukochany szkrab ma w danym czasie ochotę wzorować się na najnowszych trendach mody, możesz mu w tym łatwo pomóc. Z pewnością nie tylko on będzie szczęśliwy, gdy ubierzemy go jak małego dorosłego, ale w nieco zmodyfikowanej formie.

Skórzana ramoneska i modne jeansy to świetny punkt wyjścia. Może myślałeś o ciekawym zegarku dla dziecka, na tarczy, którego znajdzie motyw ze swoimi ulubionymi bajkowymi bohaterami. W dzisiejszych czasach te kolorowe zegarki, to już nie tylko domena cukierkowatego dzieciństwa, przecież tysiące dorosłych mężczyzn nosi zegarki w podobnej kolorystyce, jako manifest stylu i łamania skostniałych schematów. Moda to sfera naszego życia, która powinna podlegać rozmaitym eksperymentom. Pozwól dziecku odkrywać różne style, choćby miałyby one być totalnie nietrafione.

Zdecydowanie lepiej sprawdzi się takie podejście niż siłowe narzucanie dziecku, naszego gustu. Pamiętaj, że rzeczy pozornie dla nas mało istotne dla małego człowieka mogą być całym światem, który nagle mógłby być wywrócony do góry nogami. Jeśli uważasz się za świadomego w wychowaniu rodzica, miej te słowa zawsze blisko siebie. Nikt z nas nie chce sprawiać przykrości własnemu dziecku, jednak zwyczajnie niektórych problemów zwyczajnie nie dostrzegamy.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł sprawił, że dasz swojemu skarbowi więcej swobody w dziedzinie mody, oraz nie dasz się zwariować trendom, które mogłyby nie iść w parze z jego potrzebami estetycznymi.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *