3 pomysły na prezent na dzień ojca

 

Wielkimi krokami zbliża się dzień ojca, a ty nadal nie masz pomysłu na prezent? Nie przejmuj się. Mamy dla ciebie aż trzy propozycje z różnych dziedzin życia i różnych półek cenowych. Jedna z nich na pewno przypadnie do gustu twojemu tacie.
Prezent na dzień ojca – książka z polityką w tle

Prawdziwy mężczyzna od polityki nie stroni. Dotyczy to też ojców. Większość panów interesuje to, co dzieje się w krajowej i światowej polityce. Jeśli Twój tata do nich należy (łatwo to poznasz, ogląda serwisy informacyjne w telewizji, zaczytuje się w artykułach na portalach z newsami ze świata i Polski, na bieżąco komentuje aktualną sytuację i zawsze jest dobrze rozeznany) podaruj mu jedną z książek Anne Applebaum, na przykład „Zmierzch demokracji”.

W Polsce ta historyczka i politolożka znana jest przede wszystkim jako żona byłego ministra, ale niezależnie od sympatii politycznych warto poznać jej amerykański punkt widzenia. Każda jej książka to wnikliwa i zaskakująca analiza otaczającej nas rzeczywistości. Można śmiało założyć, że Twój tata będzie bardzo zadowolony z takiego prezentu.

A jeśli nie lubi polityki, nie martw się. Mamy dla ciebie jeszcze inne pomysły na prezent na dzień ojca.

Trymer – urządzenie do pielęgnacji i must have każdego prawdziwego mężczyzny

Moda na brody na dobre zagościła na naszych ulicach i jest wielce prawdopodobne, że twój tata też ma takową. Jeśli tak, na pewno ucieszy go trymer do brody. To nieskomplikowane urządzenie znacząco ułatwia zachowanie kształtu brody i przystrzyganie jej do pożądanej długości.

Trymer do brody przyda się także tym osobom, które może nie noszą długiego zarostu na twarzy, ale też nie golą się idealnie na gładko. Perfekcyjny trzydniowy zarost? Wbrew pozorom nie da się go wyhodować, bo włosy na twarzy nie rosną w jednakowym tempie. Jednak z pomocą trymera można je skrócić na przykład do dwóch milimetrów.

Trymer przyda się także do usuwania niepotrzebnego owłosienia z nosa i uszu.

Dzięki trymerowi tata nie będzie potrzebował dodatkowej golarki. Dobry, nowoczesny trymer do brody ma także funkcję golenia na gładko.

Powerbank – praktyczny prezent, który na pewno zostanie doceniony

Każdy nowoczesny tata na pewno ma smartfon. To urządzenie na stałe wrosło w naszą codzienność, stając się czymś więcej niż tylko kolejnym gadżetem elektronicznym. To podręczne biuro, przenośne radio i telewizor, zminiaturyzowana konsola do gier, namiastka karty płatniczej i wiele, wiele innych. Sęk w tym, że ze smartfona można korzystać tylko wówczas, gdy jest naładowany, a przy intensywnym użytkowaniu stopień naładowania baterii gwałtownie maleje.

Nie zawsze można naładować telefon w miejscu publicznym, może też zwyczajnie brakować na to czasu. Ale zawsze można mieć pod ręką niewielki, bardzo pojemny powerbank. Z nim tata nie będzie musiał się martwić o stopień naładowania smartfona. Nawet kabla nie będzie musiał ze sobą nosić, o ile jego telefon ma opcję ładowania bezprzewodowego. Nowoczesne powerbanki też ją mają!

Powerbank przyda się też do ładowania innych urządzeń elektrycznych – na przykład smartwatcha, drona, aparatu fotograficznego.