Frigiel i Fluffy - Powrót Smoka Kresu

Frigiel i Fluffy. Powrót Smoka Kresu – Nicolas Digard [recenzja]

Frigiel i Fluffy - Powrót Smoka Kresu

 

Frigiel i Fluffy to kolejna pozycja, jaką zaproponowało nam do recenzji Wydawnictwo RM.  Razem z moim siedmioletnim synem jesteśmy fanami gry Minecraft. Gdy dowiedzieliśmy się, że ta książka to nieoficjalny przewodnik po jego świecie i to w dodatku w formie powieści przygodowej, zapragnęliśmy ją mieć.

Książka ma ponad dwieście stron i mimo że czyta się ją bardzo szybko, musiał minąć miesiąc, zanim wspólnie znaleźliśmy czas, aby ją przeczytać i zrecenzować.

O samym autorze trudno mi było znaleźć jakieś smaczki. Mało jest na jego temat w Internetach, ale na jednej z francuskich stron znalazłem takie zdania.

Nicolas Digard zawsze uwielbiał spędzać czas na zabawie z przyjaciółmi, grając w gry wideo. Przede wszystkim pasjonował go Minecraft. Zanim zaczął pisać powieść, która łączy jego pozostałe pasje takie jak ptaki, odległe krainy i historie magii, spędził wiele godzin w świecie złożonym z „bloczków”. Inni ludzie oceniają go, jako osobę sumienną i entuzjastyczną. Skupia się na literaturze młodzieżowej. Jest autorem scenariuszy do filmów i seriali animowanych. Mieszka obecnie w Paryżu.

Powrót Smoka Kresu to pierwszy tom bestsellerowej serii Frigiel i Fluffy, której akcja toczy się w świecie Minecrafta.

Drugi tom z czterech otrzymaliśmy wczoraj. Recenzja pojawi się wkrótce.  Jest już jednak dostępna do kupienia tutaj, jeśli nie możecie się już doczekać 🙂

Opowiadanie zaczyna się w wiosce Lanniel. Mieszkańcy świętują w najlepsze, gdy nagle nad dachami domów zjawia się ogromny czarny smok. Do walki z potworem postanawia stanąć Ernald, dziadek Frigiela, Tuż przed tym, w wielkim sekrecie, powierza chłopcu tajemniczą czarną skrzynię. Chłopak musi obiecać, że zaniesie ją jego przyjacielowi Valmarowi do Puaby. Frigiel jest w szoku. Nie domyślał się nigdy, że jego dziadek ukrywa magiczną przeszłość. Mimo tego wyrusza w drogę, nie mając pojęcia, że niesie ze sobą jeden z najbardziej poszukiwanych przedmiotów na świecie.

 

Ta książka i jej cała oprawa przypomniała mi, jak wiele lat temu sięgnąłem pierwszy raz po Hobbita.

Tam też była mapa innego, magicznego świata, bohater, który wyrusza w trudną podróż i wiele ciekawych przygód. Oboje z synem nie mogliśmy się doczekać codziennej pory wieczornego czytania. Gdyby nie konieczność spania i chodzenia do szkoły/pracy książkę pewnie przeczytalibyśmy w jedną noc — tak nas wciągnęła.

Kolorowa mapa, duże litery i przesycenie ciekawą treścią, a nie samymi ilustracjami są dodatkowymi wartościami tego tytułu. Nawet jeśli dziecko nie znało wcześniej Minecrafta, to nic nie szkodzi. Specyficzne słownictwo zostało dokładnie i zabawnie wytłumaczone w przypisach, a świat jest tak barwnie opisany, że dziecko samo będzie chciało tę edukacyjną grę poznać.

Polecamy tę książką wszystkim dzieciom, które lubią magiczne światy i przygody. Sami już nie możemy się doczekać, aż zaczniemy czytać drugą część 🙂

Frigiel i Fluffy. Powrót Smoka Kresu  można kupić tutaj

(Link afiliacyjny. Gdy kupisz książkę przez ten link, wesprzesz nie tylko autora, ale i moją stronę oraz jej dalszy rozwój) 

 

Jeśli już czytaliście przygody Frigiela, dajcie znać w komentarzu czy zgadzacie się z moją opinią. Polećcie nam też inne książki przygodowe, które przypadły wam do gustu 🙂

Po opisy innych książek zapraszam do kategorii Recenzje