cewe - kalendarz adwentowy

Fotograficzny kalendarz adwentowy – idealny prezent dla twojego dziecka

cewe - kalendarz adwentowy

Fotograficzne kalendarze adwentowe – idealny prezent dla twojego dziecka
Lubisz atmosferę przedświątecznego oczekiwania na Boże Narodzenie i już teraz nie możesz się doczekać świąt? A może szukasz pomysłu, który pomógłby Ci włączyć w takie oczekiwanie Twoje dziecko? Dzięki fotograficznym kalendarzom adwentowym CEWE nie tylko zadziwisz i pozytywnie zaskoczysz swojego potomka, ale być może także przyczynisz się do zbudowania wspaniałej przedświątecznej atmosfery w Twoim domu już pierwszego dnia adwentu.
Kalendarze adwentowe — trochę historii…

Kalendarz adwentowy to specjalny rodzaj kalendarza, który został wynaleziony w Niemczech i służy do… odliczania dni do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszy kalendarz adwentowy powstał w XIX wieku, a dokładnie w 1851 roku. Początkowo kalendarz adwentowy oznaczał codzienne wręczanie dzieciom obrazków świętych z cytatami z Ewangelii, słowami modlitwy albo zachętą do dobrych uczynków. W niektórych domach otrzymywane obrazki zawieszano w drzwiach, przez co przez cały adwent tworzono świąteczną dekorację.

Dawną odmianą kalendarza adwentowego było także wkładanie każdego dnia adwentu źdźbła słomy do żłóbka w szopce. W innych rodzinach odliczano czas do świąt przez narysowanie kredą nad drzwiami 24 kresek na 24 dni adwentu i codzienne skreślanie po jednej kresce każdego dnia. Pierwsze kalendarze adwentowe w postaci drukowanej datuje się na początek XX wieku, a dokładnie – rok 1902. Wtedy to, w Hamburgu pojawiły się okrągłe kalendarze przypominające zegar.  

Jak czekamy na święta obecnie i dlaczego CEWE?

Współczesne kalendarze adwentowe często odbiegają od tych pierwotnych, chociaż nadal służą odliczaniu i często wiążą się z codziennymi upominkami dla czekającego. Fotograficzne kalendarze adwentowe CEWE będą stanowić ciekawy prezent dla dziecka i jednocześnie miłą pamiątkę nawet, wtedy gdy wszystkie prezenciki zostaną rozpakowane.

Zdjęcie na kalendarzu będzie na długo przypominać wspaniałe chwile i radość nie tylko z powodu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale także  z powodu miłych wspomnień związanych z chwilą, w której zrobiono fotografię. Kalendarze CEWE są zbudowane z 24 specjalnych okienek (każda na jeden dzień przedświątecznego oczekiwania) zawierających mini prezenciki.

Słodkie kalendarze adwentowe dla dzieci i… nie tylko

Dzieci najczęściej bardzo lubią słodycze, więc większość z oferowanych kalendarzy fotograficznych CEWE zawiera mini prezenciki w postaci słodkości. Świetnym przykładem będzie tu Kalendarz adwentowy, czekoladowy, w którym to obdarowywany znajdzie w sumie 24 osobno zapakowane kulki z pełnomlecznej czekolady zapakowane w kolorową folię – jedna kulka na każdy dzień adwentu.

Każdy słodki upominek jest umieszczony w oddzielnym okienku, które zostało przypisane do każdego dnia adwentu. Wśród czekoladowych przysmaków adwentowych CEWE ma także w ofercie Kalendarz adwentowy z czekoladkami Kinder® dostępny w rozmiarze standardowym i XXL. Dzieci znajdą w nim czekoladki – Kinder® Schoco-Bons, Kinder® Bueno Mini, Kinder® Riegel Mini.. 

Ciekawą opcją dla fanów słodyczy będzie również Kalendarz adwentowy Premium z czekoladkami Ferrero.

W tym kalendarzu adwentowym odnajdą się przede wszystkim fani kokosów i czekoladek Raffaello, Ferrero Küsschen lub Ferrero Rocher – również dostępne w dwóch wersjach – standardowej i XXL. Prawdziwą atrakcją dla dziecka będzie jednak zdecydowanie najbardziej oryginalny na tle wszystkich słodkich kalendarzy Kalendarz adwentowy z jajkami Kinder® niespodzianka. Kalendarz wypełniony produktami Kinder oznacza w tym przypadku nie tylko dużo słodkości, ale również zabawki.

W kalendarzu znajdziemy w sumie 11 jajek niespodzianek, 5 czekoladek Kinder® Mini, a także cztery cukierki czekoladowe Kinder® i Kinder® Bueno Mini. Jeżeli zależy Ci na bardzo eleganckim i szykownym prezencie – np. dla nieco starszego dziecka lub nastolatka, zamów wersję limitowaną  Kalendarza adwentowego Deluxe z czekoladkami.

To wydanie jest bardzo wyjątkowe, ponieważ zawiera dodatek w postaci złotych liter i wypukłych elementów w kolorze złota i otwiera się w dość nietypowy sposób – jak książka. Produkt jest dostępny jedynie w nakładzie 1111 sztuk, więc w przypadku zainteresowania warto się pośpieszyć. Oczywiście podobnie jak w przypadku kalendarza z kulkami czekoladowymi, w pozostałych kalendarzach zamawiający może samodzielnie wybrać zdjęcie, które pojawi się na kalendarzu.

Co jeśli ktoś nie je słodyczy?

Twoje dziecko powzięło postanowienie, że na czas adwentu nie będzie jeść słodyczy, a Ty nie chcesz rezygnować z uprzyjemnienia mu czasu oczekiwania na Boże Narodzenie? A może Twojemu dziecku zwyczajnie lekarz nie poleca jedzenia słodkości? Niezależnie od tego, która sytuacja jest Ci bliższa, nie musisz rezygnować z fotograficznego kalendarza adwentowego dla swojego dziecka.

CEWE oferuje także Kalendarz adwentowy z własną niespodzianką. Ten produkt nie zawiera żadnych prezentów – to rodzaj DIY, który po zakupie kalendarza wypełnisz samodzielnie. Od Ciebie będzie zależało czym uzupełnisz miejsca za drzwiczkami na każdy dzień adwentu. Mogą być to np. malutkie zabawki, breloczki, mini biżuteria czy karteczki z cytatami, zadaniami oraz wyzwaniami na poszczególne dni oczekiwania.

 

Pochwalcie się w komentarzu albo na Facebooku, jakie kalendarze zamówiliście 🙂 


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *