bajki personalizowane

Bajka dla dziecka powinna być wciągająca, edukacyjna i zachęcająca. Musi przykuwać uwagę, mówić o ważnych rzeczach i wspierać w rozwoju emocjonalnym. Dobrze by też było, aby dziecko mogło utożsamić się z jednym z bohaterów.

Często jednak, w książkach ogólno-dostępnych, nie znajdziemy tego wszystkiego.

Często w opowieści problem wychowawczy jest taki sam, jak ma dziecko, ale bohater mu nie odpowiada.

Często bohater jest jak kropla w kroplę jak dziecko, ale historia jest nudna lub osadzona w świecie, którego dziecko nie lubi.

Często też znajdzie się bajka spełniająca prawie wszystkie wymagania, ale dziecko może jedynie utożsamić się z jedną z postaci i nigdy nie zostanie jej głównym bohaterem.

Tu z pomocą przychodzą bajki personalizowane, które są świetnym pomysłem dla dziecka.

Bajki personalizowane, czyli tworzone na specjalne zamówienie, dzielę na dwie kategorie:

1. Bajki pisane od podstaw — są to historie, które piszę po dokładnej rozmowie z rodzicem/opiekunem dziecka. Sprawdzam potrzeby i zainteresowania młodego człowieka oraz wartości i rozwiązania, jakie bajka ma przynieść.

Dziecko zostaje głównym albo drugoplanowym bohaterem i ma wpływ na rozwój wydarzeń. Taka bajka jest najbardziej dopasowana do dziecka i jego potrzeb. Przekazywana jest w formie tekstu.

2. Bajki na bazie szablonu — są to historie już napisane. Rozwiązują konkretny problem wychowawczy, ale nie są pisane na nowo od początku. Po przesłaniu kilku zdjęć i informacji wybrana historia dopasowywana jest tak, aby dziecko stało się istotną częścią opowieści, na przykład elfem czy pomocnikiem Mikołaja.

Dodatkowym atutem bajek na bazie szablonu jest fakt, że otrzymujemy historię w formie video okraszoną głosem lektora. Dziecko może słuchać i oglądać jednocześnie, widząc siebie jako część wciągającej historii.

Takimi bajkami personalizowanymi zajmuje się na przykład Elfi Bajka, z których usług korzystałem kilka razy i szczerze polecam.

Bajki personalizowane służą zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Zapewniają rozrywkę, rozwiązują konkretne problemy wychowawcze i doradzają jak dziecko może opanować swoje emocje.

Uważam, że jest to świetny pomysł dla dziecka niezależnie czy wybierzesz formę video z lektorem od Elfi Bajka, czy zamówisz sam tekst w formie e-book’a pdf ode mnie.

Gwarantuję, że twoje dziecko będzie taką bajką zachwycone.

Ciekaw jestem czy już korzystaliście z bajek personalizowanych. Daj mi znać w komentarzu.

Pisz śmiało do mnie albo do samych Elfów, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bajkach personalizowanych.

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania 🙂