A gdzie jest kurka? - Wioletta Piasecka

A gdzie kurka? – Wioletta Piasecka [recenzja]

A gdzie kurka? Wesołe wierszyki o zwierzątkach –
Wioletta Piasecka
Wydawnictwo – NIKO
Ilustracje – Marcin Południak

Kurkę możesz kupić tutaj 

W poszukiwaniu nowych książek postanowiłem tym razem skorzystać z innej metody. Zamiast wchodzić do księgarń (czy to internetowych, czy klasycznych) i patrzeć co nowego proponują tym razem, postanowiłem poszukać w internecie wydawnictw, które oferują książki dla dzieci i bezpośrednio na ich stronie sprawdzić interesujące mnie pozycje. Zajęło to trochę więcej czasu, niż klikniecie kategorii 'dla dzieci’ na przykład w Empiku, ale było warto. Ten wpis o książce A gdzie kurka? Wioletty Piaseckiej i kilka następnych będzie o książkach z wydawnictwa NIKO.

Chociaż w świecie bajek jestem z moimi dziećmi już od około sześciu lat (wcześniej sam miałem dłuższą przerwę w bajkach, która przeznaczyłem na dorastanie) nie spotkałem się wcześniej z książkami tej autorki. Jest ona obecna na rynku książek dla dzieci już od 1999 roku wiec tym bardziej dziwi mnie fakt, że żaden tytuł jej autorstwa nie zawędrował wcześniej w moje ręce. Sama autorka ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Między innymi za książkę Dawno temu…, która została uznana za najlepszą książkę roku 2005. Baśnie Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wykorzystywano jako baśnie terapeutyczne w ośrodkach szkolno-wychowawczych a książki wielokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samej autorce, wejdźcie na jej stronę tutaj.

Co mnie zaciekawiło do wybrania książki „A gdzie jest kurka?” Ilustracje na okładce. Wiem, nie powinno się oceniać książki po okładce, ale przyznajcie sami, że robi pozytywne pierwsze wrażenie i przykuwa spojrzenie 😉 Dodatkowo moi synowie uwielbiają zwierzęta. Te prawdziwe oraz te bajkowe. Książka składa się z sześciu zabawnych rymowanek o zwierzątkach. Mamy tu Wesołego konika co biega i płoszy polne myszki, Biedroneczkę co zgubiła swą kropeczkę, Misia i pszczółki co nie chciały go do miodowej spółki, Psiaczka Wędrowniczka, który uciekł z domu, Krówkę Modnisię co miała na przebieranki widzimisie oraz Podwórkowe ploteczki, które nie wiedziały gdzie jest kurka i czemu zniknęła z podwórka.

A gdzie kurka - Wioletta Piasecka

Książka przeznaczona jest według mnie dla dzieci do lat pięciu, ale czytaliśmy ją z moim sześciolatkiem i mieliśmy ubaw, także limit wieku tu chyba nie obowiązuje. Tylko tematyka musi być dobrana odpowiednio do zainteresowań dziecka. Ilustracje są piękne, dokładne, kolorowe i zabawne. Wielkość książki pozwala zmieścić ją w małym plecaku, co zachęca do zabrania jej w podróż a cena za książkę w twardej oprawie jest intrygująco niska. Sprawdźcie sami na przykład tu.

Lubie się czepiać różnych rzeczy i robię to często, choć samemu do ideału mi daleko. Czy mogę się więc w tej książce dla dzieci do czegoś doczepić? Szukałem, myślałem, wysilałem mózg do granic możliwości. I wiecie, do jakich wniosków doszedłem? Jeśli szukacie ciekawej, zabawnej, pięknie zilustrowanej książki dla swojego dziecka, nieważne czy chłopca, czy dziewczynki, to książka „A gdzie jest kurka?” jest idealna pod każdym względem. Kurtyna 😉

 

A gdzie kurka? - Wioletta Piasecka

Kurkę możesz kupić tutaj 

Kolejne recenzje książek z wydawnictwa NIKO pojawią się na blogu jeszcze w tym miesiącu.

Znacie inne zabawne wierszyki dla dzieci? Piszcie w komentarzach 🙂

Jeśli lubicie zabawne wierszyki i rymowanki to zapraszam również  tutaj.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *