GOKI Mistrz logiki gra HOPLIK

Test gry Mistrz logiki marki GOKI ze sklepu hoplik.pl

Sklep HOPLIK poprosił nas o opinię wybranej zabawki marki GOKI.
Najbardziej zainteresował nas Mistrz logiki.

Uwielbiamy wszystkie gry, w które można grać wspólnie, a do tego angażują myślenie. Tę grę pamiętam jeszcze z dzieciństwa, ale wtedy była ona cała plastikowa i nie rozumiałem zasad. Cieszyło mnie samo wkładanie i wyjmowanie kolorowych pionków 😉

Z producentem zabawek marki GOKI nie spotkałem się wcześniej. Zachęciło mnie jednak drewniane wykonanie. Producent pisze o swojej firmie i produktach tak:

„Gollnest & Kiesel KG jest jednym z większych producentów zabawek z drewna w Europie i największym producentem zabawek w północnych Niemczech.

W branży zabawek i prezentów stworzyliśmy marki takie jak HEIMESS (zabawki dla dzieci wykonane z drewna, wyprodukowane w Niemczech), GOKIHOLZTIGER, ´CAUSE i ANKER. Marka HEIMESS istnieje od ponad 50 lat, a ANKER Steinbaukasten GmbH w Rudolstadt od 130 lat.

Firma została założona 30 lat temu przez dwóch właścicieli.

Obecnie oferujemy ponad 2000 różnych produktów, co stanowi jedną z najbardziej różnorodnych linii produktów, jakie ma do zaoferowania przemysł zabawkarski.”

Cały proces odpakowywania gry samą rozgrywkę testową obejrzycie w krótkim filmiku.
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=bgn_jT4ITKc[/embedyt]

Tłumaczenie zasad z dołączonej instrukcji to dosłownie kilka minut. Moim zdaniem zasady powinien zrozumieć już 5-6-latek.

Sama rozgrywka w zależności od tego, jak trudną kombinację kolorów stworzymy, może trwać od 5 do 30 minut.
Wszystkie elementy wykonane są z drewna, a „plansza” ma dodatkowo cztery gumowe przyssawki od spodu, dzięki którym lepiej trzyma się na śliskich powierzchniach.

Cały zestaw zmieści się nawet do dziecięcego plecaka więc gra jest idealna na małe i duże z dzieckiem podróże.

Jeśli już musiałbym się do czegoś przyczepić (a jak już tak mam, że się czepiam, choć sam idealny nie jestem), bo jak test to test, to kolorowe pionki, które się wsadza w dziurki, powinny się mocniej trzymać. Zwłaszcza te, które chowa się przed przeciwnikiem. Obecnie nie ma żadnego zabezpieczenia czy magnesu, który mógłbym zapobiec ich wypadaniu.  To tylko taka mała drobnostka, bo do czegoś wypada się w testach przyczepić 😉 Żadnych innych negatywnych elementów tego produktu nie zauważyłem. 

Dawno nie grałem w grę wykonaną z tak solidnych i ekologicznych materiałów. Już lubię tego producenta i oczywiście internetowy sklep z zabawkami dla dzieci HOPLIK, w którym tę edukacyjną grę (i wiele innych) możecie kupić. Polecamy bajkowo 😊

Nasza ocenaMistrza logiki to 5/5. Polecamy.

Po inne recenzje i testy zapraszam tutaj