ciągnik traktor grene

Test ciągnika Fendt 1050 marki Grene

ciągnik traktor grene

 

Test i recenzja zdalnie sterowanego ciągnika Fendt 1050 marki Grene
Traktor zdalnie sterowany, to zabawka dla dziecka, rodzica, a nawet kota 😉

Grene — sklep internetowy z produktami rolniczymi to marka stworzona przez spółkę Kramp, dostawcę z branży rolniczej.

Jedną z kategorią sklepu są zabawki, w której znajdziecie różnego rodzaju pojazdy jak wozy strażackie, ciągniki, przyczepy, koparki, ciężarówki i wywrotki.

Mój pierworodny (lat 7) od kołyski nie chciał zostać policjantem, ani strażakiem, ani nawet mistrzem świata w grę Minecraft. Od dnia, gdy po raz pierwszy zobaczył traktor, a potem zabraliśmy go do ukochanej cioci na wieś, zapragnął prowadzić własne gospodarstwo i pracować na wsi.

Wybór zabawki do testów był więc prosty jak droga przez pole kukurydzy.

Traktor testowaliśmy przez cały weekend w mieszkaniu. Przyznam szczerze, że jego wykonanie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Traktor przeżył starcie z framugami, meblami, komodami, upadkiem z kanapy, starciem z kotem i energetycznym młodszym bratem.  Wiele innych zabawek wykonanych z plastiku nie miała tyle szczęścia. Czekają nas jeszcze testy w terenie, ale to już odbędzie się w czasie lepszej pogody. Z pewnością zabierzemy ten ciągnik na wieś, aby poznał swoich mechanicznych kuzynów.

Efekty testów zobaczycie w poniższym filmiku.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=eOJ1jbEgaZ0[/embedyt]

Pilot do ciągnika wygląda jak pady do PlayStation albo Xboksa. Kilka guzików, bardzo łatwych i intuicyjnych w obsłudze. Zasilany dwoma bateriami AA. Do takich zabawek, ze względów ekologicznych i finansowych, polecam akumulatorki. Sam ciągnik zasilają 4 baterie AA. Do otworzenia klapki zabezpieczającej baterie, będziecie potrzebować mini śrubokręta krzyżakowego.

Ciągnik jest w skali 1:16 czyli z języka technicznego na rodzicielski — jest wielkości dużego arbuza, tylko trochę lżejszy 😉

Kierowanie pojazdem odbywa się za pomocą pilota w kierunkach przód, tył, lewo, prawo.

Na pilocie znajdziemy też przycisk do AUTOMATYCZNEGO PILOTA, która sprawia, że ciągnik sam zawróci 🙂 (jeśli będzie miał odpowiednią ilość miejsca)

Z pilota włączamy:
– światła LED,
– „silnik”,
– dźwięk klaksonu.

Gumowe opony z głębokim bieżnikiem umożliwiają jazdę w trudnym terenie.
Dodatkowa atutem tej zabawki jest możliwość podpięcia do niej sterowanych z pilota dodatkowych maszyn rolniczych co umożliwia rozbudowanie zestawu i zbudowanie ciekawego parku maszyn.

Na jednym komplecie baterii alkalicznych bawiliśmy się przez kilka godzin (baterie nie są w opakowaniu). Nie rozumiem dlaczego zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia. Mój dwuletni kot i trzyletni młodszy syn radzili sobie równie dobrze i czerpali radość z zabawy jak siedmiolatek i jego kilka lat po trzydziestce ojciec 😉

Dla rodziców o wrażliwym słuchu zabawka ma jeden minus. Dźwięki, jakie wydaje ciągnik są bardzo intensywne i nie znalazłem sposobu, aby je zredukować bez wyjmowania baterii.

Szczerze polecamy wszystkim fanom ciągników 🙂 Cena jest adekwatna do jakości wykonania i frajdy, którą mieliśmy przy zabawie.

Inne recenzje gier i zabawek, znajdziecie tutaj.