Kubuś i Przyjaciele – Krótkie opowieści na dobranoc [recenzja]

Kubuś i Przyjaciele – Krótkie opowieści na dobranoc.

Książki o Kubusiu znajdziesz tutaj

Historię o pomarańczowym misiu znałem od dawna. Sławą, dorównuje on naszemu Uszatkowi, a może go nawet prześcignął w gonitwie o czytelnika?! Tak czy siak, uświadomiłem sobie, że biblioteczka syna będzie wybrakowana bez tak kultowej pozycji. Odnaleźliśmy w jednej z internetowych księgarni, pracę zbiorową, w dobrej cenie, zawierającą nie jedną a kilkanaście historyjek ze Stuwiekowego Lasu. Oto i ona.

Książka w tym wydaniu nie ma jednego autora. Jest to praca zbiorowa. Trudno byłoby ją w 2017 roku wydać autorowi oryginału. Niestety pomysłodawca  i ojciec Kubusia, A.A. Milne, zmarł w 31.01.1956r. Zostawił jednak po sobie książki: Kubuś Puchatek – drukowaną w Anglii od 1926 roku, oraz wydaną dwa lata później Chatkę Puchatka, za co bardzo mu dziękują miliony dzieci na całym świecie.

Kubuś wraz z przyjaciółmi, Tygryskiem, Prosiaczkiem, Kłapouchym, Sową, Maleństwem, Królikiem i Krzysiem, przeżywają w Stuwiekowym Lesie, aż piętnaście ciekawych przygód. Pomagają sobie na wzajem, budując nowe schronienie dla Osiołka. Uczą Kubusia cierpliwości. Dodają sobie odwagi u lekarza oraz polują wspólnie na najważniejszą rzecz na świecie, ale nie zdradzę Ci co to takiego.

Prosiaczek pobiegł do Kubusia, żeby mu opowiedzieć co się dzieje. – Rozumiem, rozumiem – mruknął Kubuś, drapiąc się w głowę. – Królik jest nieszczęśliwy i ma wielki zły humor. – Właśnie! – przytaknął Prosiaczek zachwycony, że Kubuś w lot go zrozumiał. 

Kupując książkę o celebrycie, Kubusiu P., spodziewałem się, że będą to ciekawe historyjki, pełne humoru i mądrych morałów. Oczekiwałem, że Krótkie opowieści na dobranoc, będą idealne na wieczorne wyciszenie i lekturę z dzieckiem. Miałem nadzieję, że ilustracje będą miłe dla oka, ciekawe, zachęcające głębią i profesjonalizmem ilustratorów. Po przeczytaniu prawie 200 stron tej książki dla dzieci w każdym wieku, muszę wydawnictwu EGMONT  i Tobie drogi czytelniku, jasno zakomunikować, że się nie zawiodłem 🙂

Miś o małym rozumku może nie przekazuje dzieciom dobrych nawyków żywieniowych. Może ma lekką nadwagę i uprawia mało sportu. Może i czasem powie coś niemądrego ale z pewnością słonia, jego uśmiechnięta mordka i przepełniona pozytywną energią garść przyjaciół sprawiają, że będę książki o jego przygodach polecał każdemu kto mnie zapyta: – Czy znasz jakieś interesujące i zabawne bajki z misiami?.

Książki o Kubusiu kupisz tutaj


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *