Otulacz niemowlęcy

Otulacz niemowlęcy – co warto wiedzieć?

Otulacze dla niemowląt, dzięki swojej przemyślane konstrukcji zapewniają dziecku głęboki i komfortowy sen. Głównie wypływa to na możliwość utrzymywania rąk przez dziecko w górnej stronie ciała.

Otulacz niemowlęcy

Jakość snu na pierwszym miejscu

Zapewnia to specjalna budowa. Dzięki temu niemowlę ma dostęp do swoich naturalnych uspokajaczy, jakim jest ssanie kciuka i dotykanie twarzy. Umożliwia to wygodny oraz spokojny sen dziecka, a co za tym idzie brak konieczności wstawania rodziców w nocy.

Zakup odpowiedniego otulacza dla niemowląt to często wybór zmieniające życie całej rodziny.

Otulacz a wiek dziecka

Otulacze posiadają różne rozmiary i wielkości w zależności od wymiarów dziecka. Dzięki temu doskonale dopasuje się do kształtu ciała niemowlęcia i umożliwią mu wygodne sen.

Wraz z rozwojem dziecka można zdecydować się na inne produkty, które będą dostosowane do potrzeb jego wieku. Przykładowo mowa tu to: otulaczach przejściowych oraz piżamkach przejściowych.

Zalety otulaczy

Przede wszystkim posiadają one strukturę, która jest dostosowana kształtem do ciała niemowlęcia. Dzięki temu dziecko nie obudzi się w nocy, ponieważ będzie mu wygodnie. W otulaczu prześpi całą noc w komfortowej pozycji. Pozycja rąk jest specjalnie dostosowana, tak aby dziecko mogło nimi dotykać twarzy i samodzielnie się uspokajać.

Otulacz niemowlęcy jest specjalnie personalizowany pod wiek dziecka. Dla niemowląt dedykowane są inne produkty, natomiast dla dzieci nieco starszych jeszcze inne warianty otulaczy. Dzięki temu każda grupa wiekowa otrzymuje produkty dostosowane do swoich potrzeb.

Istnieje także możliwość personalizowania produktów polegająca na dobraniu odpowiedniego rozmiaru artykułu. Jest to kluczowe przy zapewnieniu komfortowego snu dziecku.

Stylish young mother on a walk in the city with her baby in a baby carriage in winter.
Czy otulacz jest lepszy od kocyka?

Wiele badań i eksperymentów zdają się potwierdzać, że otulacze są lepsze od klasycznych kocyków. Dotyczy to również wszelkich kołder lub podobnych produktów. Podstawową przewagą otulaczy dla niemowląt nad kocykami jest symulowanie środowiska łona matki.

Dziecko leży w bardzo przytulnych warunkach, dzięki czemu czuję się bezpieczniejsze. Wymuszona pozycja dłoni również sprzyja poczuciu bezpieczeństwa u dziecka, ponieważ ma je stale przy twarzy.

Kocyki mogą się zaginać lub być niedobrane do kształtu ciała dziecka. Przez to niemowlę może się obudzić, ponieważ spało w niekomfortowych warunkach oraz nie czuło się bezpiecznie.

Jego głośny płacz z pewnością obudzi również rodziców i dostarczy im niepotrzebnego stresu. Dlatego dzięki wykorzystaniu otulacza podnosi się nie tylko jakość snu dziecka, ale także rodziców. Podczas korzystania z omawianego produktu zyskuje cała rodzina.

Personalizowane produkty

Mowa tu oczywiście o możliwości zmiany kształtu i dobraniu rozmiaru otulacza. Dzięki temu dziecko będzie jak najbardziej otulone. Jest to dla niego bardzo komfortowe ze względu na rosnące poczucie bezpieczeństwa.

Jest to spowodowane wytworzeniem się środowiska, które symuluje łono matki. Wraz z rozwojem dziecka istnieje także możliwość zmiany otulaczy. Będą one łączyły w sobie inne cechy, co umożliwi im pełnienie nowych ról podczas snu dziecka.

Ściśle dobrany do kształtu ciała produkt zapewnia odpowiednią pozycję ciała dziecka. Umożliwia to obecność skrzydełek w otulaczach. Pozwala to na samouspokojenie i wygodną pozycję w tym samym czasie.