Kim jest Bajkowy tata?

Zawodowo:

Handlowiec-Podróżnik-Klientozadowalacz

Prywatnie:

Autor bajek i recenzji, Ojciec dwóch wulkanów energii. Mąż cudownej kobiety. Podróżnik. Psycholog-amator.

"Nic nie dzieje się bez przyczyny." - Wybrałbym inny kierunek studiów, nie zainteresowałbym się psychologią i nie poznał bym mojej żony oraz matki moich dzieci. Nie założyłbym rodziny, nie zostałbym  bajkopisarzem. Nie czytałbyś mojego bloga, nie spełniłbym mojego marzenia aby wydać książkę.

"Nie ma złych doświadczeń, są tylko takie, z których wyciągamy nieprawidłowe wnioski" - Pracowałem fizycznie na budowie oraz umysłowo, w korporacji. Tworzę rodzinę, ale byłem też samotny. Miałem pieniądze, ale bywało, że do 'pierwszego' docierałem na ostatnim tchnieniu. Żyłem pełnią życia, ale też dwa razy uniknąłem śmierci. Niczego nie żałuję. Dzięki przeszłości, jestem tu gdzie jestem i jestem tym, kim jestem.

Od sześciu lat opowiadam dzieciom bajki i rozwijam wiedzę z zakresu psychologii dziecięcej oraz bajkoterapii.

Od dwóch lat pomagam dzieciom radzić sobie z emocjami, pisząc bajki terapeutyczne. Wyzwalam dziecięcą wyobraźnię i talenty tworząc ciekawe opowiadania. Zachęcam wszystkich do częstego czytania.  Nagrywam edukacyjne audiobooki, które udostępniam za darmo. Tworzę bajki i wierszyki na zamówienie. Współpracuję z psychologami dziecięcymi oraz osobami zajmującymi się nauczaniem przedszkolnym, aby bajki przekazywały wartościowe treści i skuteczne rozwiązania.

Od 2017 roku jestem autorem książki oraz ebooka - Wierszykowe Pomagajki, która w 2018 roku zostanie uzupełniona oraz wydana ponownie, z wieloma dodatkami. Dwie kolejne książki w przygotowaniu. Publikacja planowana jest na drugą połowę 2018 roku.

Od bieżącego roku umieszczam na blogu dodatkowo recenzje książek i produktów dla dzieci, które oferują wartości edukacyjne.

Chcesz dowiedzieć się o mnie więcej? Po prostu napisz maila. Nie krępuj się. Nie gryzę. Sam za to mam kilka ugryzień po dziecięcych zębach.

Pozdrawiam bajkowo 🙂

Marek Opaska

Lubię to!