Charakter dziecka – Jak zbudować solidne podstawy?

Gdy zaczynamy budowę domu, potrzebujemy solidnych fundamentów. Tak samo jest z charakterem. Oferuję tu najlepsze bajki do budowania charakteru Twojego dziecka.

 

Charakter dziecka kształtuje się już od momentu gdy rośnie ono w brzuchu. Na pewno mają na to wpływ geny. Niektórzy twierdzą, że za charakter również odpowiada nasza dusza. Gdyby nasze zachowanie nie było narzucone jeszcze na etapie rozwoju prenatalnego, wszystkie dzieci po urodzeniu zachowywałyby się tak samo. Ludzie byliby jak te klony z plasteliny, które dopiero trzeba obdarzyć wybranymi cechami, losowo wybranymi z loterii życia. Często, widząc zachowanie jakiegoś malucha, komentujemy na przykład tak: „Ale to dziecko ma charakterek” albo „Ciekawe po kim to dziecko odziedziczyło ten charakter” itd.
Jako rodzice, nie mamy  wpływu na ukształtowanie całego charakteru naszego potomka. Często marzymy, że będzie inaczej. Nie będzie. Na charakter naszego dziedzica wpływa, w ciągu jego życia, tylu ludzi, sytuacji i czynników, że nie da się tego zliczyć. Możemy jednak pomóc naszym pociechom jako rodzice. Powinniśmy zadbać, aby już od maleńkości nasze dziecko poznało pewne postawy, zachowania i wartości, które ułatwią im później życie w społeczeństwie. To od nas zależy, czy na początku drogi, nasze winorośle zdobędą solidny, prosty kręgosłup moralny, czy bez porządnych fundamentów, skończą z moralną skolioza charakteru.  

[divider unique_id=”31e7ed1eaae8630675af889bdc8be3df” type=”fw-line-solid” line_thickness=”” divider_size=”{‹²›size‹²›:‹²›space-md‹²›,‹²›custom‹²›:{‹²›margin_top‹²›:‹²›‹²›,‹²›margin_bottom‹²›:‹²›‹²›}}” width=”{‹²›selected‹²›:‹²›100‹²›,‹²›custom‹²›:{‹²›custom_width‹²›:‹²›‹²›}}” alignment=”fw-divider-align-left” bg_color=”{‹²›color‹²›:‹²›‹²›,‹²›id‹²›:‹²›fw-custom‹²›}” special_divider=”{‹²›selected_value‹²›:‹²›none‹²›,‹²›text‹²›:{‹²›title_advanced_styling‹²›:{‹²›text‹²›:{‹²›google_font‹²›:true,‹²›subset‹²›:‹²›latin‹²›,‹²›variation‹²›:‹²›regular‹²›,‹²›family‹²›:‹²›Arbutus Slab‹²›,‹²›style‹²›:false,‹²›weight‹²›:false,‹²›size‹²›:‹²›18‹²›,‹²›line-height‹²›:‹²›28‹²›,‹²›letter-spacing‹²›:‹²›0‹²›,‹²›color-palette‹²›:{‹²›id‹²›:‹²›fw-custom‹²›,‹²›color‹²›:‹²›‹²›},‹²›is_saved‹²›:false}},‹²›title_text‹²›:‹²›‹²›,‹²›show_bg‹²›:‹²›no‹²›,‹²›position‹²›:‹²›‹²›},‹²›icon‹²›:{‹²›icon_class‹²›:‹²›‹²›,‹²›icon_size‹²›:‹²›12‹²›,‹²›color‹²›:{‹²›color‹²›:‹²›‹²›,‹²›id‹²›:‹²›fw-custom‹²›},‹²›show_bg‹²›:‹²›no‹²›,‹²›position‹²›:‹²›‹²›},‹²›custom‹²›:{‹²›upload_icon‹²›:‹²›‹²›,‹²›icon_size‹²›:‹²›12‹²›,‹²›show_bg‹²›:‹²›no‹²›,‹²›position‹²›:‹²›‹²›}}” link_id=”” animation_group=”{‹²›selected‹²›:‹²›no‹²›,‹²›yes‹²›:{‹²›animation‹²›:{‹²›animation‹²›:‹²›fadeInUp‹²›,‹²›delay‹²›:‹²›200‹²›}}}” responsive=”{‹²›desktop_display‹²›:{‹²›selected‹²›:‹²›yes‹²›},‹²›tablet_landscape_display‹²›:{‹²›selected‹²›:‹²›yes‹²›},‹²›tablet_display‹²›:{‹²›selected‹²›:‹²›yes‹²›},‹²›smartphone_display‹²›:{‹²›selected‹²›:‹²›yes‹²›}}” class=”” __fw_editor_shortcodes_id=”0562505379749ab3376e7d271efa60b1″ _array_keys=”{‹²›divider_size‹²›:‹²›divider_size‹²›,‹²›width‹²›:‹²›width‹²›,‹²›bg_color‹²›:‹²›bg_color‹²›,‹²›special_divider‹²›:‹²›special_divider‹²›,‹²›animation_group‹²›:‹²›animation_group‹²›,‹²›responsive‹²›:‹²›responsive‹²›}” _fw_coder=”aggressive”][/divider] 

Zależy Ci aby Twoje dziecko było dobrze wychowane i radziło sobie w życiu?!

Chcesz aby Twoje dziecko uczyło się pozytywnych zachowań już od najmłodszych lat?!

Ważne są dla Ciebie wartości i dobre wychowanie?!

Koniecznie przeczytaj Twojemu dziecku poniższe wierszyki.

 

Magiczne słowa
Magiczne słowa

Wierszyk, od którego obowiązkowo trzeba zacząć. Jest to historia dziewczynki o imieniu Stefania, która dowiaduje się, że bez używania Magicznych słów nie może nawet wejść do domu.

 

Magiczne zachowania
Magiczne zachowania

Kiedy dziecko opanuje już Magiczne słowa, ta bajka jest kolejnym etapem przy budowaniu dobrego charakteru. Pewien łobuz, z małego miasteczka, miał sen, który zmienił całe jego życie.

 

Smok Obibok
Smok Obibok

Zabawna historia smoka o imieniu Obibok, który przez swoje lenistwo tracił przyjaciół i nie był zapraszany na różne zabawy czy urodziny kolegów.

 

Po co komu szkoła?!
Po co komu szkoła?!

 Rymowanka o małym chłopcu, który nie chciał chodzić do szkoły. Dziadek przekonał go jednak, ze dzięki nauce, edukacji i czytaniu książek można stać się lepszym człowiekiem i wiele osiągnąć.