Myśl. Wspomnienie. Obrazy w naszych głowach. To wszystko jest częścią tego samego. Naszej wyobraźni. Mówi się, że jedni mają ją większą a inni mniejszą. Wyobraźnia jest częścią naszego mózgu. Mózg jest jak mięsień i można go wyćwiczyć i wzmocnić. Tak samo więc być musi z naszą wyobraźnią. To dzięki niej tworzymy marzenia, sny i pomysły. To dzięki niej możemy na chwilę oderwać się od trudów codzienności.

Dzieci rozpoczynają życie z niezwykle rozbudowaną wyobraźnią. Nie pozwólmy aby w trakcie dorastania to się zmieniło. Do tego właśnie zostały stworzone poniższe bajki. Ćwiczcie z dziećmi wyobraźnie tak jak ćwiczycie chodzenie czy pisanie. Poniższe bajki są dla wyobraźni jak bieżnia dla biegacza.

Ćwiczcie przez czytanie jak często się da. Książki, bajki i opowiadania to najlepsza pożywka dla młodych i trochę już starszych mózgów.

Nodrimia – pełna energii bajka o ciemnej stronie księżyca, tajemnej kopalni i małych włochatych stworkach z jedną tylko dziurką w nosie.

Czwarte okno – historia o latających naleśnikach, rzekach z karmelu i oknie w domu, które przenosi nas do magicznej krainy cukierkowości.

Zjadacz łez – płacz jest oznaką słabości, a chłopaki nie płaczą! – powiada jeden leśny stwór! Nic bardziej mylnego. Przekonaj się dlaczego nie ma racji i warto czasem popłakać.

Podaj dalej
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPrint this page

no replies

Leave your comment