Charakter dziecka kształtuje się już od momentu kiedy rośnie ono w brzuchu. Często widząc zachowanie jakiegoś malucha komentujemy na przykład tak: „ale to dziecko ma charakterek” albo „ciekawe po kim to dziecko odziedziczyło ten charakter” itd. Jako rodzice, nie mamy  wpływu na ukształtowanie całego charakteru naszego potomka (choć często marzymy, że będzie inaczej – nie będzie.) Na charakter naszego dziedzica wpływa, w ciągu jego życia, tyle ludzi, sytuacji i czynników, że nie da się tego zliczyć. Możemy jednak pomóc naszym pociechom jako rodzice. Powinniśmy zadbać, aby już od maleńkości nasze dziecko poznało pewne postawy, zachowania i wartości, które ułatwią im później życie w społeczeństwie.

Zależy Ci aby Twoje dziecko było dobrze wychowane i radziło sobie w życiu?!

Chcesz aby Twoje dziecko uczyło się pozytywnych zachowań już od najmłodszych lat?!

Ważne są dla Ciebie wartości i dobre wychowanie?!

Koniecznie przeczytaj Twojemu dziecku poniższe wierszyki.

 

Magiczne słowa – wierszyk od którego obowiązkowo trzeba zacząć. Jest to historia dziewczynki o imieniu Stefania, która dowiaduje się, że bez używania Magicznych słów nie może nawet wejść do domu.

Magiczne zachowania – kiedy dziecko opanuje już Magiczne słowa, ta bajka jest kolejnym etapem przy budowaniu jego dobrego charakteru. Pewien łobuz, z małego miasteczka, miał sen, który zmienił całe jego życie.

Smok Obibok – zabawna historia smoka o imieniu Obibok, który przez swoje lenistwo tracił przyjaciół i nie był zapraszany na różne zabawy czy urodziny kolegów.

Po co komu szkoła – bajka – rymowanka o małym chłopcu, który nie chciał chodzić do szkoły. Dziadek przekonał go jednak, ze dzięki nauce, edukacji i czytaniu książek można stać się lepszym człowiekiem i wiele osiągnąć.

Leave your comment