Bajki, wierszyki i opowiadania o Bożym Narodzeniu. Znajdziesz tu bajki o Mikołaju, reniferach czy elfach. Jak również wierszyki, które mogą być wysyłane jako życzenia świąteczne.

Młody Święty Mikołaj – historia prawdziwa – Bajka o Świętym Mikołaju. Nie będzie tu jednak za dużo magicznych stworzeń, ani opisu bieguna. Ta historia opowiada historię Mikołaja gdy jeszcze nie był świętym i nie mieszkał na biegunie. Mikołaj też był kiedyś taki jak my.

Zagubione sanie Mikołaja – gdzie Mikołaj zgubił sanie? Komu uda się je odnaleźć chwilę przed Mikołajkami? Czy Święta zostaną w tym roku odwołane? Sprawdź koniecznie w tej bajce.

List do Świętego Mikołaja – chcesz wiedzieć jak Mikołaj spędza swój dzień? Ciekaw jesteś co przygotowała w tym roku Pani Mikołajowa? I gdzie w ogóle trafiają nasze listy z życzeniami? Odpowiedzi znajdziesz w tym opowiadaniu.

BOŻE NARODZENIE – drukowane litery to zabieg celowy. Dlaczego? Dowiesz się jak przejdziesz dalej. Znajdziesz tu krótkie wierszyki o Bożym Narodzeniu. Twój wierszyk również może się tu znaleźć. Napisz do mnie po więcej szczegółów lub wejdź na moją fejsbukową stronę.

Fryderyku, a cemu obchodzimy Boże Narodzenie? –  Czy wiesz od kiedy obchodzimy Boże Narodzenie? Czy Jezus na pewno urodził się 25 grudnia? Wierszyk dla dzieci opowiadający historię Bożego Narodzenia w przyjaznej dziecku formie. Rymowanka ta jest dobrym źródłem wiedzy, ale możecie również zadawać sobie pytania, czytając poszczególne wersy.

Leave your comment