Jeśli zmagasz się właśnie z uczeniem Twojego dziecka do czego służy nocnik i dlaczego pieluchy są już FE albo FUJ albo PASSE, te bajki są właśnie dla Ciebie. Nie twierdze, że po ich przeczytaniu Twoje dziecko magicznie odrzuci pieluchy w jeden dzień, ale na pewno możecie się przy tym dobrze bawić zamiast denerwować, nieprawdaż?

Rezygnacja z pieluch to może być traumatyczne przeżycie tak dla dziecka jak i dla rodzica. Na wszystko jednak w końcu przychodzi czas – obiecuję.

Jednych pieluch pozbyłem się już dawno temu a kolejna nauka ciągle przede mną. Stwierdziłem jednak, że praktycznie wszystko można zamienić w grę czy zabawę. Jeśli taka metoda pomaga to dlaczego z niej nie korzystać?!

Stworzyłem do tego na razie dwie bajki (więcej wkrótce) . Możecie je dzieciom czytać, śpiewać, powtarzać jak mantrę, zapisać złotymi zgłoskami nad łóżeczkiem – metoda jest całkowicie dowolna. Najważniejsze, żeby dziecko traktowało czas przejścia z pieluch na nocnik czy toaletę jako proces naturalny, bezstresowy i czasem do tego jeszcze nawet zabawny. Polecam lekturę – sprawdzone osobiście.

Pożegnanie z nocnikiem – pożegnania nigdy nie są łatwe. Zwłaszcza z czymś tak funkcjonalnym jak pieluszka jednorazowa. Ten krótki wierszyk ma ułatwić dziecku ten czas gdy zdecyduje się odstawić pieluchy na dobre.

Bronchilda co pieluch nosić nie chciała – zabawna historyjka dla dzieci o dziewczynce imieniem Bronchilda, która sama zdecydowała, że nie chce już używać pieluch. Miała na to swój ciekawy sposób.

Pup mejks kup – nie dość, że jest to wierszyk do nauki angielskiego, to jeszcze pomaga przy rezygnacji z pieluch. Opisuje w krótki i zabawny sposób proces trawienia. Dzięki temu dziecko dowiaduje się skąd bierze się kupka i co z tym dalej zrobić.

 

Podaj dalej
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPrint this page

no replies

Leave your comment